Rewitalizacja galerii miejskich — raport z 6 miast
Jak małe galerie samorządowe zmieniają się w lokalne centra kultury. Analiza sześciu przykładów z Polski.
Czytaj projekt →Działalność ekspercka redakcji
Poznaj autorskie inicjatywy redakcji Kultura w Trasie: projekty popularyzujące sztukę, publikacje eksperckie o muzealnictwie oraz szkolenia dla osób planujących kariery kuratorskie i przewodnickie.
Inicjatywy redakcyjne wspierające dostęp do sztuki i promujące mniej znane instytucje kultury w Polsce.
Jak małe galerie samorządowe zmieniają się w lokalne centra kultury. Analiza sześciu przykładów z Polski.
Czytaj projekt →Pogłębione analizy i przewodniki metodyczne przygotowywane przez redakcję dla osób zawodowo związanych z kulturą.
Jak polskie instytucje wykorzystują wirtualne spacery, aplikacje mobilne i digitalizację zbiorów.
Czytaj publikację →Praktyczna wiedza dla osób, które chcą zawodowo lub hobbystycznie zajmować się oprowadzaniem i kuratorstwem.
Ścieżka edukacyjna, wymagane kompetencje i realia pracy kuratora w polskich instytucjach.
Czytaj kompendium →Jeśli reprezentujesz instytucję kultury, fundację lub szkołę i chcesz zaproponować wspólny projekt, publikację lub szkolenie — napisz do redakcji.
Skontaktuj się →